Roland Brylewski

DOSSIER

Nurkuje od :

2007

Pierwszy stopień nurkowy:

2007 OWD PADI w Centrum Nurkowym DECO.

Pierwszy Profesjonalny stopień nurkowy:

2008 Divemaster PADI w Centrum Nurkowym DECO.

Aktualny stopień nurkowy:

OWSI Instruktor PADI
Instruktor EFR
Master Scuba Diver PADI
Tec Trimix Diver TecRec

Ilość nurkowań:

+500

 

Roland Brylewski

DECO o nim:

Dla przyjaciół Roni – to człowiek do zadań specjalnych – nie ma misji, której by nie wykonał – rzeczowy, rzetelny, pełen profesjonalizm. A poza tym rekordzista świata w jedzeniu pierogów na Hańczy. Pociąga go głębia – czyli nurkowanie techniczne, ale również fotografowanie wszystkiego, co napotka pod wodą.

Roland Brylewski

O sobie:

Nurkowanie interesowało mnie od wielu lat, ale zawsze nie było na nie czasu. Pewnego dnia spotkałem człowieka, który pokazał mi, co to jest nurkowanie …  i teraz jest odwrotnie najpierw nurkowanie, później reszta. Wiele razy słyszałem różne historie o nurkowaniu… od ludzi, którzy nie wiedzieli, co mówią lub tak naprawdę nigdy nie byli pod wodą, bywali i tacy, co tworzyli mit komandosa z nożem na nodze. Dzisiaj wiem, że jest to jeden z najpiękniejszych sportów, jaki znam, niewymagający „żelaznej kondycji”, czy też umiejętności pilota F16… jest sportem bezpiecznym, który daje nam bardzo duże możliwości rozwoju. Profesjonalne szkoły nurkowania szkolą płetwonurków wg najwyższych standardów na świecie, co powoduje, że nie ma miejsca tu na przypadek. Ścieżka rozwoju może być bardzo długa, bo każdy z nas szuka czegoś dla siebie… a można zrobić wszystko. Są tacy wśród nas, których interesuje historia… i nurkowanie na wrakach jest najlepszą lekcją… i tacy, których fascynuje fotografia czy video filmowanie, wszystko to można robić pod wodą. Bardzo szerokie spektrum możliwości, jakie daje mi nurkowanie chyba najbardziej mnie fascynuje, pomijam w tym miejscu wspaniałych ludzi, którzy tworzą pewnego rodzaju wspólnotę, bo to jest oczywiste – są oni na pierwszym miejscu.


Dzisiaj jestem w miejscu, gdzie rozpoczyna się moja przygoda z nurkowaniem technicznym, które daje mi możliwość przekroczenia limitów nurkowania rekreacyjnego, co zwiększa moje możliwości eksploracji podwodnego świata (jaskinie, „głębokie wraki”, itd.). Jeśli ktoś z Was zapyta mnie, „ale co najbardziej kochasz w nurkowaniu” to będę miał z tym duży problem, bo kocham w nim wszystko… od wraków, fotografii przez piękne rafy do głębi, które są wyzywające. Najważniejsze jest tylko to aby Wasza przygoda tak jak moja rozpoczęła się z profesjonalistami… bo w przeciwnym razie utracicie (lub zniechęcicie się) możliwość poznania pięknego podwodnego świata !.