Kurs Nurkowania na wzbogaconym powietrzu - nitroxie

Najpopularniejszy kurs specjalistyczny PADI. Nurkowanie ze wzbogaconym powietrzem nitroksem daje więcej czasu bez dekompresji, szczególnie podczas nurkowań wielokrotnych.

Opis

Nitrox znany jest również jako wzbogacone powietrze.  To inna forma gazu do oddychania. Czym różni się od powietrza ? Ma więcej tlenu. Na tym kursie nauczysz się używać nitroxów o zawartości 22-40 % procent w mieszance. Najczęściej używane na świecie nitoxy to 32% i 36% ich Użycie  pozwala nurkom wydłużyć czas denny i zmniejszyć obciążenie azotem. Czyli dłużej możesz nurkować. Jest to najpopularniejszy kurs specjalistyczny PADI. PADI Enriched Air Diver  można ukończyć w ciągu zaledwie jednego popołudnia. Po ukończeniu nauki  zastosujesz zdobytą wiedzę, ćwicząc procedury uzyskiwania i analizowania wzbogaconego powietrza z naszym instruktorem PADI. Masz również możliwość ukończenia dwóch nurkowań na wodach otwartych ze wzbogaconym powietrzem. Ten certyfikat liczy się do uzyskania tytułu PADI Master Scuba Diver

Części kursu Nitrox

Dowiesz się, dlaczego nurkowanie z powietrzem o wyższej zawartości tlenu i niższej zawartości azotu zapewnia dłuższy czas denny. Porozmawiasz z instruktorem PADI o specjalnym wyposażeniu jakie jest potrzebne do używania nitroxu.
Podczas sesji praktycznej i dwóch opcjonalnych (lub wymaganych) nurkowań, będziesz:

  • Omówisz zarządzanie ekspozycją na tlen.
  • Poćwiczysz analizowanie zawartości tlenu w butli do nurkowania.
  • Skonfigurujesz swój komputer nurkowy do nurkowania ze wzbogaconym powietrzem nitroxem.

Wymagania wstępne

Wiek ukończone 12 lat

Open Water Diver lub równoważny z innej organizacji
Junior Open Water Diver lub równoważny z innej organizacji więcej tutaj

Sprzęt

Większość nowoczesnego sprzętu do nurkowania i komputerów nurkowych może być używana ze wzbogaconym powietrzem, ale Twój instruktor PADI poinformuje Cię, czy Twój sprzęt spełnia zalecenia producenta i lokalne wymagania. Jednak butle muszą spełniać standardy obsługi tlenowej i być przeznaczone do użytku ze wzbogaconym powietrzem. Będziesz ćwiczyć używanie analizatorów tlenu i specjalnych naklejek na butle. Twoje centrum nurkowe  DECO i nasi instruktorzy wyjaśnią Ci inny sprzęt, którego możesz potrzebować, aby cieszyć się nurkowaniem na wzbogaconym powietrzu.

Cena Kursu

Grupa

400 pln

Standard

500 pln

VIP

800 pln

Jak zacząć ?

Zarejestruj się już dzisiaj na kurs PADI  Enriched Air Diver – aby zacząć od razu.

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, napisz do nas email bezpośrednio , odwiedź nas w siedzibie firmy DECO lub po prostu najszybciej zadzwoń.

Odbierz swój podręcznik już dzisiaj i zacznij szkolenie.

Co po kursie Nitrox PADI ?

Sprawdź jak niewiele brakuje Ci do uzyskania prestiżowego stopnia Master Scuba Diver PADI.
Kurs PADI Nitrox był kolejnym szczeblem do tego tytułu.

Wciąż mało Ci wiedzy i umiejętności ?