Michał Kaftanowicz

DOSSIER

Nurkuje od :

2013

Pierwszy stopień nurkowy:

2013 – CMAS *

Pierwszy Profesjonalny stopień nurkowy:

2015 – CMAS ***

Aktualny stopień nurkowy:

CMAS ***

Ilość nurkowań:

200+

 

Michał Kaftanowicz

DECO o nim:

Michał od pierwszego spotkania z Nami był pełen zapału i chęci do nauki. Pasjonat wody  i szkoleniowiec. Prowadzi szkolenia motorowodne ,współautor kursów specjalistycznych z tej dziedziny. Jeśli chcesz ukończyć kurs motorowodny to właśnie z Nim powinieneś rozmawiać. Świetny kompan , zorganizowany uczynny. Zawsze gotowy do pomocy. Od pierwszego basenu z Nami nieustannie podnosi swoje umiejętności. Przyjemnie patrzeć jak się rozwija a przy okazji rozwijają się jego dwie córki ,które już dołączyły do naszej drużyny. No i ma cudowną żonę , znaczy żonę co cudowne placki piecze…

Michał Kaftanowicz

O sobie:

Powiedzieli: „napisz coś o sobie, bo jak nie to my o Tobie napiszemy”. Ale co zwykły, prosty, nudny człowiek może o sobie napisać? Zawodowo, od 20 lat zajmuję się sprzedażą blach dachowych. Nudne? W tak zwanym międzyczasie szkolę żeglarzy i motorowodniaków. Już trochę lepiej? Jestem również Przewodniczącym Rady Programowej Fundacji oraz strażakiem ratownikiem OSP. O.., całkiem nieźle – chyba.

Jeżeli chodzi o nurkowanie, to był czysty przypadek. Zgadałem się z kolegą ze szkoły i powiedział, że zapisał się do OSP i zaczął szkolenie płetwonurkowe na stopień P1. Poszedłem i ja. I tak w kwietniu 2013 roku uzyskałem stopień P1 w federacji LOK CMAS. W chwili obecnej posiadam stopień P3. W OSP moim instruktorem był śp. Bogumił Dopierała, Naczelnik jednostki. We wrześniu 2021 roku zostałem członkiem wielkiej rodziny DECO, gdzie cały czas się szkolę i podnoszę swoje kwalifikacje.

Może jestem trochę dziwny, ale w samym nurkowaniu nie jest dla mnie najważniejsze osiąganie coraz większych głębokości, wydłużanie czasu spędzonego jednorazowo pod wodą, czy podziwianie widoków. Ważne jest to, że pod wodą można się wyciszyć, skupić myśli na zadaniu, które jest do wykonania i zostawić na powierzchni problemy życia codziennego. No i najważniejsza kwestia czyli partnerstwo. Tak, partnerstwo – ty jesteś odpowiedzialny za swojego partnera, a partner odpowiedzialny za ciebie.